fbpx

Uczę się i nauczam MENTALNIE

czyli przez ROZUM i SERCE.

KONFERENCJA dla rodziców i nauczycieli oraz wszystkich,

których interesuje temat nauczania w podejściu empirycznym ,

czyli przez rozum i serce.

Podczas konferencji poznasz najnowsze trendy w edukacji

na świecie  i zdobędziesz narzędzia do pracy z dziećmi

zarówno jako nauczyciel jak i rodzic.

Bądź świadom wyborów jakich

dokonujesz wychowując lub kształcąc młode pokolenie

w kierunku PRZYSZŁOŚCI.

KUP BILET
PATRONATY
GRUPA ISHIDO SHIKI
ZWIĄZEK SOROBANU W JAPONII
PREZYDENT MIASTA

HARMONOGAM KONFERENCJI

  • 10.00-10.45   Nauczanie mentalne jako narzędzie do wykształcenia kompetencji przyszłości i ponadprzeciętnych umiejętnosci matematycznych. Aneta Grzanek, Superminds Academy.
  • 11.00-11.45   Myślenie Krytyczne – czyli jak myśli współczesny młody człowiek                                         Maciej Winiarek., Dyrektor TOCFE Polska, 
  • 12.00 – 13.00  Praktyczny warsztat myślenia krytycznego, Maciej Winiarek, TOCFE
  • 13.15 – 14.30 Mental Maths, nauczanie mentalne na klockach od przedszkola do liceum            , Aleksandra Matyska, Superminds Academy, 
  • 14.45 – 15.30  CLIL (Content and Language Integrated Learning) – czyli coś niecoś o integracji przedmiotowo-językowej,  Aleksandra Zaparucha , Pilgrims UK, światowej klasy specjalistka zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego (CLIL)
  • 15.45-16.45 Uczymy się śpiwająco, czyli praktyczny warsztat CLIL dla nauczycieli, Aleksandra Zaparucha, Pilgrims UK
  • 10.00.- 17.00 Warsztaty liczenia na japońskim Sorobanie
  • 16.45 – 17.00  Ogłoszenie wyników konkursu (każdy uczestnik konferencji ma szansę wygrać roczny kurs arytmetyki mentalnej online )

OPIS PRELEKCJI I WARSZTATÓW

NAUCZANIE MENTALNE JAKO NARZĘDZIE DO WYKSZTAŁCENIA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI

Podczas prelekcji dowiecie się, czym jest nauczanie mentalne, jakie są podstawowe założenia podejścia empirycznego czyli uczenia się przez rozum oraz zmysły a także dlaczego efekty strategii mentalnych są lepsze niż podejście tradycyjne, co więcej dają szansę każdemu człowiekowi na osiągnięcie ponad przeciętncyh umiejetności, których nie miałby szans rozwinąć stosując standardowe techniki. Postaramy się udowodnić, że mentalne nauczanie może być rozwiązaniem problemów związanych z dysleksją i dyskalkulią. Podamy przykłady ćwiczeń, technik w oparciu o rózne przedmioty szkolne.

MYŚLENIE KRYTYCZNE DLA NAUCZYCIELI ORAZ RODZICÓW

Wszystko co robimy w naszym zyciu prywatnym jak i zawodowym jest PROJEKTEM. Jak zatem zarządzać projektem – dziecko / uczeń aby efektem było jego zadowolenie i poczucie sukcesu?  Pzede wszystkim musimy zrozumieć, że uczeń wczoraj to zupełnie inny człowiek niz uczeń dziś.

Pan Maciej Winiaek skupi się podczas swojej prelekcji skupi się na problemach nauczania  wynikających z niezrozumienia współczesnego pokolenia, jak się ma do tego rewolucja technologiczna i jej wyzwania. Kluczowym elementem procesu zmian jest MYŚLENIE KRYTYCZNE. Podczas praktycznego warsztatu poznacie narzędzia TOC, dzięki którym uczniowie /dzieci zrozumieja związki przyczynowo -skutkowe, będą mieć zdolnośc przewidywania konsekwencji, odróżniania faktów od opinii oraz będą potrafili przetwarzać infomacje, zatem wykszatłcą podstawową KOMPETENCJĘ PRZYSZŁOŚCI – myślenie logiczno-analityczne.

CLIL – CONTENT LANGUAGE INTEGRATED LEARNING, CZY PODZIAŁ NA PRZEDMIOTY JEST KONIECZNY

Współczesność i przyszłość narzuca konieczność przyswajania większej ilości wiedzy w krótszym czasie, rozwijanie wielu kompetencji jednocześnie. Zatem przede wszystkim nauczanie języków obcych i przedmiotów ścisłych musi stać się wielomodułowe. Choć metoda CLIL powstała 20 lat temu nadszedł czas na poprawienie zintegrowanego uczenia się treści i języka. Zgodnie z przekonaniem Einsteina „W nauce nie ma podziału na przedmioty, jest poprostu NAUKA”, język obcy i przedmioty ścisłe nie muszą być odseparowane, bo przecież  nie ma treści bez języka i nie ma języka bez treści.

Dyskusja pozwoli na nowe spojrzenie na metodologię CLIL, łącząc tradycyjne 4C z 10 cechami CLIL w jedno koło CLIL i analizę.

PRAKTYCZNE WARSZTATY TECHNIKI LICZENIA NA JPOŃSKIM LICZYDLE, SOROBAN

Podczas konferencji nasi tenerzy będą uczyć liczenia na japońskim liczydle soroban zarówno osoby dorosłe jak i dzieci.

W godz. 10-14 warsztaty poprowadzą polscy trenerzy a od 14.00 – 17.00 Ayaka Suzuki, reprezentatntka Związku Sorobanu w Japonii.

Podczas warsztatów pokażemy techniki dodawania i oejmowania ciągów liczb wielocyfrowych a także mnożenia liczb wielocyfrowych przez jednocyfrowe.

Każdy uczestnik konferencji będzie mógł wykupić kurs online arytmetyki mentalnej za połowę ceny standardowej.  Wśród uczestników konferencji wybierzemy też 3 osoby, które bedą mogły wygrać roczny kurs arytmetyki mentalnej online

MENTAL MATHS – MATEMATYKA NA KLOCKACH OD PRZEDSZKOLA            DO LICEUM

Klocki są naturalnym światem dziecka, bardziej naturalnym niż świat otaczający je. Poprzez konstrukcje, które tworzą możemy tłumaczyć skomplikowane zagadnienia matematyczne i realizować zagadnienia z podstawy programowej o 2-3 lata szybciej. Dzieci są kinestetyczne, zatem zaangazowanie manualne podczas procesu uczenia jest przyjazne dla ich mózgów i w efekcie przyswajają wiedzę znacznie szybciej. Natomiast młodzież jak i dorośli uczą się najczęściej poprzez obraz dlatego klocki mogą odczarować zmory szkolny i ułatwić przyswojenie trudnych tematów.

Podczas prelekcji uczestnicy otrzymają gotowe scenariusze do pracy z dziećmi w domu lub w szkole.

PRELEGENCI

ANETTA GRZANEK

Pomysłodawczyni Superminds Academy sp. z o.o

Z branżą edukacyjną jest związana od ponad 16 lat, jako właściciel i metodyk Centrum Języków Obcych oraz założyciel Superminds Academy. Jeden z dwóch certyfikowanych trenerów Arytmetyki Mentalnej w Europie, egzaminator nadający uprawnienia zawodowe trenerom sorobanu z ramienia Związku Sorobanu w Japonii.

Wyróżniona przez Uniwersytet Łódzki, wzięła udział w międzynarodowym programie DYSTefl (nauczanie dzieci z dysleksją i podobnymi trudnościami w uczeniu się takimi jak dyskalkulia ) jako uczestnik szkolenia na Uniwersytecie w Lublanie a następnie jako prelegent konferencji CLIL for Children.

Zwycięzcka ogólnopolskiego konkursu Plan na Start na warszawskiej uczelnia wyższej ASBIRO.  Założycieka Fundacji Mental Science Education Institute, której celem jest propagowanie mentalnych technik nauczania w tym japońskiej metodologii SOROBAN, a także pomoc dzieciom z dyskalkulią. 

MACIEJ WINIAREK

Dyrektor TOCFE Polska
Z wykształcenia i zamiłowania pasjonat zarządzania i edukacji. Trener, wydawca, edukator, tutor, prelegent podczas konferencji.

Pracuje w edukacji ponad 15 lat. Jest jedną z nielicznych osób w Polsce, która szkoli z myślenia krytycznego – do tej pory prawie tysiąc dyrektorów oraz około czterech tysięcy nauczycieli poznało narzędzia krytycznego myślenia.

Współzałożyciel niepublicznej szkoły Thinking Zone”– pierwszej w Polsce szkoły uczącej myślenia krytycznego. Prelegent i trener podczas konferencji i szkoleń w USA (Las Vegas, Baltimore, Waszyngtonie), Japonii, Niemczech, Peru, Hiszpanii, Litwie.

ALEKSANDRA ZAPARUCHA

Pilgrims UK

Aleksandra Zaparucha has 30 years of experience in Geography and EFL teaching, teacher training, conference speaking, materials writing, translating and examining, including over 15 years of CLIL.

Besides various locations in Europe, she has worked extensively in the Middle East, Central Asia and China. In 2014 she was nominated for the British Council ELTons Award for her CLIL materials in Geography, and in 2017 she won the Award as a team member of Tigtag CLIL.

One of her passions is showing English teachers how to include Global Issues into their teaching. 

ALEKSANDRA MATYSKA
Superminds Academy sp. z.o.o

Od 1983 roku nauczyciel matematyki na wszystkich poziomach nauczania. Specjalizuje się w projektowaniu scenariuszy zajęć zgodnie z konstruktywistycznym podejściem do procesu kształcenia.

Za bardzo ważne uznaje także tworzenie na zajęciach klimatu dla kreatywności, który zarówno wyzwala jak i rozwija  potencjał dziecka.

Były dyrektor piewrszej w Łodzi szkoły demokratycznej, dyrektor szkół prywatnych a obecnie dyrektor prywatnego przedszkola zintegrowanego

Autoka wielu programów do kreatywnego nauczania matematyki i fizyki, w tym nauczania mentalnego na klockach lego.

W wolnym czasie podróżuje i uprawia medytację.

AYAYAK SUZUKI
Związek Sorobanu w Japonii

Ayaka jest certfikowanym trenerem Sorobanu oraz reprezentatnka Związku Sorobanu w Polsce. Jest obecna podczas egzaminów KYU.

Ayaka jest też nauczycielem języka japońskiego oraz studentka pedagogiki.

Wszystkich zadziwia w jak jak krótkim czasie nauczyła się języka polskiego, do poziomu B2 doszła w niecałe 2 lata.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

R

DATA MIEJSCE

4.04.2020 , UNIWERSYTET ŁÓDZKI, ul. Pomorska 171/173,                  na miejscu jest dostępny bezpłatny parking
R

BILETY

  • CENA : 169 pln / przedsprzedaż do 10.03 137pln

Czego możesz od nas oczekiwać

Jeśli jesteś nauczycielem

Jesteśmy praktykami nauczania mentalnego. Od kilku lat stosujemy techniki azjatyckie oraz zachodnioeuropejskie. Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami, pokazując im praktyczne rozwiązania na ich lekcjach. Konferencja jest skierowana do wszystkich nauczycieli przedmiotów ścisłych, szczególnie matematyków, nauczycieli języków obcych, nauczycieli klas 1-3, pedagogów. 

Jeśli jesteś rodzicem

Jako rodzic masz wnajwiększy wpływ na to w jakim kieunku będzie rozwijać się twoje dziecko i w jakie kompetencje je wyposażysz przygotowując je do przyszłego świata. Nasza konferencja pomoże ci dokonać odpowiednich wyborów a także da ci praktyczne narzędzia do pracy z dzieckiem w domu. 

Jeśli jesteś studentem

Nasza Akademia chętnie nawiązuje współpracę ze studentami, nadając im kwalifikacje zawodowe. Jeśli chcesz rozwijać się w kierunku nowoczesnej edukacji =, zostać trenerem arytmetyki mentalnej lub poznać sposoby jak rozwijać swoją inteligencję to ta konferencja jest dla ciebie.

Jeśli zarządzasz szkołą lub szukasz pomysłu na biznes

To na dyrektorze i właścicielu spoczywa kluczowa odpowiedzialność za to w jaki sposób kształcimy młode pokolenie. Zaczęcamy osoby decyzyjne do zapoznania się z najnowszymi trendami edukacji, otwarcia na nowe kierunki i wprowadzania przyszłości do swoich szkół. Dzięki konferencji poznacie programy, które można zaadoptować w swoich placówkach.

Przygotowujemy młode pokolenie

na wyzwania przyszłego, mocno technologocznego świata,

wyposażając je w KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur”

KONTAKT Z ORGANIZATORAMI

aneta@convers.edu.pl

tel. 604 674 514